Jak zrodził się pomysł na oddychające buty, czyli krótka historia marki Geox

Historia marki ma swój początek w 1995 roku. Mario Polegato, włoski producent wina, uczestniczył w konferencji w Reno, w stanie Nevada. Podczas joggingu w pustynnym klimacie Polegato czuł, że jego stopy robią sie gorące, dlatego wyciągnął scyzoryk i... wyciął dziury w podeszwie. W ten sposób narodził się pomysł produkcji obuwia z perforowanymi podeszwami Geox Respira.

Po powrocie do ojczyzny, Włoch postanowił dopracować swój pomysł w małej fabryce obuwia należącej do jego rodziny – stworzył i opatentował podeszwy ze specjalnymi otworami, która nazwał oddychającymi.

Buty Geox Respira

Początkowo pomysł Polegato nie spotkał się z dużym entuzjazmem wśród producentów obuwia, jednak ten próbował dalej i przeprowadził testy marketingowe oddychających butów dla dzieci, które okazały się być sukcesem. Z czasem marka Geox rozwinęła swoją produkcję na pełną skalę, włączając obuwie dla dorosłych.

Po sukcesie, jaki marka osiągnęła we Włoszech, postanowiono rozpocząć sprzedaż na całym świecie. Nieustanne testy i badania nad oddychalnością, nowe technologie i wysokiej jakości materiały sprawiają, że dziś Geox cieszy się niesłabnącą popularnością i ma miliony fanów na całym świecie.

Dolącz do nas!